Wybrzeże Costa Cálida, Murcia

Costa Cálida to nazwa turystyczna około 250 km wybrzeża Morza Śródziemnego w regionie Murcia w Hiszpanii. Ten region ma klimat, który charakteryzuje się średnią roczną temperaturą 18 stopni ze średnimi opadami poniżej 340 mm i ponad 300 słonecznymi dniami w roku.

Costa Cálida rozciąga się od miasta El Mojón na północy, w pobliżu prowincji Alicante, do gminy Águilas na południu, która graniczy z prowincją Almería (Andaluzja).

Wzdłuż Costa Cálida możemy cieszyć się klifami, zatoczkami, piaszczystymi plażami i chronionymi wybrzeżami. Jest to ogólnie suche i zróżnicowane wybrzeże. W Cabo de Palos, dzięki jakości tamtejszych wód, znajduje się ważna rezerwa morska. Istnieje również kilka chronionych obszarów przyrodniczych, takich jak Calblanque, Monte de las Cenizas i Peña del Águila, Sierra de la Muela, Salinas i Arenales of San Pedro del Pinatar, Cabo Tiñoso i Roldán, chroniony krajobraz Cuatro Calas lub parku przyrody z Cabo Cope i Punta de Calnegre.

Północny kraniec tego wybrzeża obejmuje Mar Menor, największą słoną lagunę w Europie, o powierzchni 170 km². Mar Menor jest oddzielony od Morza Śródziemnego szerokim pasmem plaży o długości 22 km zwanym La Manga, w którym powstała większość rozwoju turystyki regionu.

Águilas i Cartagena to dwa największe i najważniejsze miasta w tym nadmorskie regionie.

Nieruchomości na Costa Cálida

SILC ESTATES posiada wiele nieruchomości na sprzedaż w Costa Cálida: apartamenty, luksusowe wille, penthousy oraz domy w zabudowie szeregowej. Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się realizacją Twojego marzenia: zamieszkania nad morzem. Jeśli szukasz regionu obfitującego w usługi, z turystyką na wysokim poziomie, licznymi polami golfowymi, dobrą pogodą, pięknymi plażami i bardzo dobrze skomunikowanym to Costa Cálida to najlepszy wybór. Skontaktuj się z nami tutaj.

Niestety nie znaleziono żadnych wyników